Θρίαμβος στο Volley

Το σχολείο μας εδώ και πολλά χρόνια έχει ως παράδοση την κατάκτηση του κυπέλου Volley στο νησί. Λόγω αυτού κατέχει πολλά τρόπαια τα οποία φανερώνουν την διαχρονική δύναμή μας. Φέτος προσθέσαμε ακόμα ένα τρόπαιο στην συλλογή κάνοντας υπερήφανους καθηγητές, συμμαθητές και συγγενείς των παιχτών. Ο δρόμος προς την κατάκτηση ξεκίνησε με την πρώτη μας νίκη ενάντια στο πειραματικό σχολείο Μυτιλήνης όπου και δείξαμε τις δυνατότητες μας με το 2-0 στα σετ. Έπειτα με σκληρές προπονήσεις και με αποφασιστικότητα πορευτήκαμε στον τελικό με το ΕΠΑΛ Πλωμαρίου. Γνωρίζοντας την βαρύτητα του αγώνα και με τον μεγάλο ενθουσιασμό  της εξέδρας δίνοντας μας θάρρος και δύναμη οδηγηθήκαμε στην νίκη με 2-0 στα σετ. Και οι δύο ομάδες έδωσαν έναν αντάξιο αγώνα διατηρώντας πάντα το αθλητικό πνεύμα. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους τους καθηγητές από τα βάθη της καρδιάς μας για την στήριξη και για τις προπονήσεις που μας επέτρεπαν. Ιδιαίτερα οφείλουμε να ευχαριστήσουμε τον Κύριο Κατσαρό που ήταν πάντα δίπλα μας και θα είναι στους επόμενους αγώνες της β φάσης.