Θερμά συγχαρητήρια σε καθένα από τους μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας για την εισαγωγή του στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση. Καλή αρχή στην εκπλήρωση των προσδοκιών και των στόχων σας σε επιστημονικό και επαγγελματικό επίπεδο.

Η επιτυχία σας είναι η ανταμοιβή πολυετούς προσπάθειας και κόπων που καταβάλατε, πολύ ιδιαίτερα κάτω από τις πρωτόγνωρες συνθήκες της υγειονομικής κρίσης που όλοι αντιμετωπίζουμε.

Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν και στις οικογένειες σας, που στάθηκαν πολύτιμος αρωγός και συνέβαλαν τα μέγιστα στη διεκδίκηση των φιλοδοξιών και των ονείρων σας.

Στους μαθητές που παρά την προσπάθειά τους δεν μπόρεσαν να εισαχθούν  σε κάποια σχολή, αξίζει να τονίσουμε ότι τα αποτελέσματα των εξετάσεων δεν αποτελούν κριτήριο επιτυχίας ή αποτυχίας. Η μοναδικότητα και η αξία τους δεν καθορίζονται από  αυτά και μόνο. Οι επιλογές και οι ευκαιρίες δεν τελειώνουν ποτέ, αλλά αποτελούν μια νέα πρόκληση.

Καλή δύναμη και επιμονή σ΄όλους σας τους νέους δρόμους που θα ακολουθήσετε.