Στο τέλος αυτής της δύσκολης και παράξενης ομολογουμένως χρονιάς που περάσαμε, αποχαιρετήσαμε με μεγάλη συναισθηματική φόρτιση, την Ράνια και τη Μίνα οι οποίες για διαφορετικούς λόγους δεν θα βρίσκονται την επόμενη σχολική χρονιά μαζί μας.

Η Ράνια συνταξιοδοτείται έχοντας κερδίσει την καρδιά όλων μας με την εργατικότητα, την ευγένεια, την καλοσύνη και την ήρεμη στάση της.

Η Μίνα μετατέθηκε στην Καβάλα. Το χιούμορ της η εργατικότητα της και η άριστη σχέση που έχει με τις νέες τεχνολογίες είναι σίγουρο ότι θα λείψουν από το σχολείο μας.

Εύχομαι στην Ράνια καλή ξεκούραση και να χαίρεται την οικογένειά της. Είναι σίγουρο ότι θα συνοδεύει της περιπάτους του επόμενου έτους .

Εύχομαι στην Μίνα καλή νέα αρχή, να χαίρεται την οικογένειά της και να μην μας ξεχάσει, Όπως είναι σίγουρο ότι δεν θα την ξεχάσουμε εμείς.

«Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια

που θυμάσαι και θυμάμαι

τίποτα δε χάθηκε ακόμα

όσο ζούμε και πονάμε