• 9a.jpg
  • 9j.jpg
  • 9k.jpg
  • 9l.jpg

Την Παρασκευή, 17 Νοεμβρίου 2023, συμπληρώθηκαν πενήντα χρόνια από την ημέρα που άλλαξε την ιστορία του τόπου μας. Το Σχολείο μας πραγματοποίησε εορταστική εκδήλωση για να τιμήσει τους πεσόντες της εξέγερσης του Πολυτεχνείου του 1973, μιας μαζικής φοιτητικής και λαϊκής διαμαρτυρίας ενάντια στο καθεστώς της Χούντας των Συνταγματαρχών.

Οι μαθητές/τριες και η υπεύθυνη καθηγήτρια Βρικέλλη Βασιλεία έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για την πραγματοποίηση της γιορτής, η οποία εντυπωσίασε και συγκίνησε το ακροατήριο. Το εορταστικό πρόγραμμα περιλάμβανε ποιήματα, μελωδίες, οπτικοακουστικό υλικό και αφήγηση των γεγονότων που συνέβησαν στην πατρίδα μας, κατά τη διάρκεια των ετών 1967-1974.

Ο Διευθυντής του Σχολείου και ο Σύλλογος των Διδασκόντων συγχαίρει όλους όσοι εργάστηκαν για την πραγματοποίηση της εκδήλωσης.

Δείτε την παρουσίαση της γιορτής ΕΔΩ

17nov.png