Αντίγραφο από το πρακτικό

Πράξη 55η   28.5.2019

Ψήφισμα του Συλλόγου Καθηγητών του Γενικού Λυκείου Παμφίλων.

Σήμερα, ημέρα Τρίτη, 28 Μαΐου 2019 και ώρα 08:00 στο Γραφείο του Γενικού Λυκείου Παμφίλων, συνήλθε εκτάκτως ο Σύλλογος των καθηγητών, μετά από πρόσκληση του Δ/ντή κ. Χρήστου Συναχείρη και αφού πληροφορήθηκε με οδύνη πολλή και άφατη θλίψη το θάνατο της αγαπημένης μας μαθήτριας, αποφάσισε ομόφωνα τα εξής:

1. Να κηρύξει την Τρίτη, 28 Μαΐου 2019, ημέρα της εξόδιου ακολουθίας ημέρα πένθους για το σχολείο.
    • Εκείνη την ημέρα την αλλαγή του προγράμματος των ενδοσχολικών εξετάσεων της Β΄ τάξης ως εξής: Το μάθημα Βιολογία να εξεταστεί την Τρίτη 28/05/19 στις 08:00 ? 10:00 αντί στις 10:00 ? 12:00 που είχε προγραμματιστεί. Μετά το σχολείο να κλείσει.
  2. Σύσσωμος ο Σύλλογος να παραστεί στον Ιερό Ναό Αγίας Βαρβάρας Παμφίλων κατά την ώρα της εξόδιου ακολουθίας και να εκφράσει τα ειλικρινή συλλυπητήρια του στην οικογένειά της.
  3. Να αναρτηθεί μεσίστια η σημαία στο κτήριο του σχολείου επί τριημέρου.
  4. Να κατατεθεί στεφάνι στη μνήμη της.
  5. Κάθε Μάιο να διοργανώνονται στο σχολείο δράσεις με σκοπό την ενημέρωση των μαθητών για την οδική ασφάλεια.
  6. Να διατεθεί στη μνήμη της χρηματικό ποσό ως δωρεά σε κοινωφελές ίδρυμα.
  7. Να τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στην πρωινή προσευχή των μαθητών στη μνήμη της.
  8. Να δημοσιευθεί το παρόν στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Για το σκοπό αυτό συντάχτηκε το παρόν ψήφισμα και υπογράφεται.

Χρήστος Ν. Συναχείρης

Πληροφορικός