Στόχος επετεύχθη!

Πολύ καλά αποτελέσματα έφερε το σχολείο μας στους φετινούς αγώνες βόλεϊ τόσο στα κορίτσια όσο και στα αγόρια.

Συγκεκριμένα, τα κορίτσια κέρδισαν τον πρώτο αγώνα έναντι του 2ου ΕΠΑΛ Μυτιλήνης με 2-0 σετ. Δυστυχώς, όμως, η πορεία τους κόπηκε όταν ήρθαν αντιμέτωπες με το Πειραματικό Λύκειο Μυτιλήνης, ένα από τα μεγαλύτερα φαβορί. Ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέριες με τελικό σκορ 0-2 σετ.

Αντίθετα, τα αγόρια, για ακόμη μία χρονιά, στέφθηκαν πρωταθλητές Λέσβου. Κερδίζοντας το πρώτο παιχνίδι έναντι του 2ου ΕΠΑΛ Μυτιλήνης με 2-0 σετ, συνέχισαν την πορεία τους και ήρθαν αντιμέτωποι με το 2ο ΓΕΛ Μυτιλήνης, εξίσου μία δυνατή ομάδα. Κατάφεραν όμως να κερδίσουν πάλι με 2-0 σετ και έτσι προκρίθηκαν στον τελικό. Ο τελικός ήταν ανάμεσα στο ΓΕΛ Παμφίλων και στο ΓΕΛ Πλωμαρίου. Γεμάτα αυτοπεποίθηση τα αγόρια νίκησαν με 2-0 σετ και σήκωσαν το κύπελλο.

Το έργο τους συνεχίζεται στην Αθήνα και συγκεκριμένα στο Δημοτικό Στάδιο Κερατσινίου απέναντι στην Χίο στις 3 Απριλίου 2017. Τους ευχόμαστε καλή επιτυχία και σας περιμένουμε εκεί!

Τέλος να πούμε ένα μεγάλο μπράβο και στις δύο ομάδες αγοριών και κοριτσιών για αυτήν την εξαιρετική προσπάθεια!