Πληροφορίες για τις αίθουσες και τους χώρους του σχολείου μας.

Το ΓΕΛ Παμφίλων είναι ένα διώροφο κτίριο με μία μεγάλη αυλή, η οποία έχει γήπεδα βόλεϊ, μπάσκετ και ποδοσφαίρου. Στον πρώτο όροφο του κτιρίου υπάρχει δεξιά της εισόδου το γραφείο των καθηγητών, από αριστερά μία βιβλιοθήκη και δύο τουαλέτες ανδρών και γυναικών για τους καθηγητές και απέναντι δύο αίθουσες διδασκαλίας (μία από τις οποίες έχει διαδραστικό πίνακα). Στα δεξιά και στην αρχή του μεγάλου διαδρόμου υπάρχει η αίθουσα χημείας-βιολογίας με υπερσύγχρονα μέσα και στο τέλος του δύο τουαλέτες αγοριών και κοριτσιών για μαθητές και μία αποθήκη όπου βρίσκονται όλα τα όργανα γυμναστικής. Με δύο μαρμάρινες σκάλες φτάνει κανείς στον δεύτερο όροφο και αντικρίζει ένα μεγάλο διάδρομο όπου βρίσκονται πέντε αίθουσες διδασκαλίας, μία αίθουσα πληροφορικής με προηγμένους υπολογιστές καθώς και προτζέκτορα και μία αίθουσα σχεδίασης και δημιουργικής απασχόλησης, γραμμικού σχεδίου με τον απαραίτητο εξοπλισμό (πινακίδες όργανα σχεδίασης). Πρέπει να σημειωθεί ότι όλες οι τάξεις είναι μεγάλες με όμορφους χρωματισμένους τοίχους και οι περισσότερες έχουν κλιματιστικό.